Informacja Administratora

Organizacja Pożytku Publicznego

Organizacja  Pożytku Publicznego

Szanowni Państwo!

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie i znowelizowaną ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) od stycznia 2004 roku każdy podatnik może przeznaczyć 1 % swojego podatku za miniony rok podatkowy - zamiast fiskusowi - organizacji pożytku publicznego. Stowarzyszenie Dobroczynne "Lokalny Fundusz Roku 2000" posiada status organizacji pożytku publicznego i jako taka zarejestrowana jest w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000216062.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1 % Państwa podatku za rok bieżący na rzecz Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Lider".

Otrzymane środki przeznaczymy w całości na

- pomoc dzieciom i młodzieży pochodzących z rodzin o trudnych warunkach materialnych, z rodzin zagrożonych patologią,

- dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży,

- zakup żywności i paczek świątecznych,

- zakup pomocy naukowych,

- organizację imprez rekreacyjne -- kulturalno- sportowych,

Dzięki tej pomocy uzdolnieni : dzieci i młodzież, nie mająca możliwości finansowych może korzystać z całej gamy imprez oświatowe - sportowych.

Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy LIDER poprzez akcje 1 % pragnie wesprzeć finansowo zadania profilaktyczne, które będą powodować wyrównanie szans wśród dzieci l młodzieży pochodzącej z rodzin trudnej sytuacji materialnej, zagrożonych patologią, rodzin rozbitych, półsierot Lider różnymi działaniami stara się zapewnić tym dzieciom równy start życiowy, wykształcić umiejętności przełamania barier.

Instrukcja przekazania 1% podatku.

Aby skorzystać z możliwości przekazania 1 % podatku za rok 2005 na rzecz organizacji pożytku publicznego należy w zeznaniu rocznym (PIT 36 i PIT 37)
od kwoty należnego podatku odjąć 1% i o tę wysokość pomniejszyć należny fiskusowi podatek. Kwotę równą 1 % podatku należy wpłacić za pomocą przelewu bankowego, przekazy pocztowego lub formie elektronicznego lub telefonicznego zlecenia na konto: Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy "LIDER" w terminie do 30 kwietnia br.

W przypadku nadpłaty kwota ta zostanie Państwu zwrócona przez urząd skarbowy w ciągu 3 miesięcy. Jeśli Już rozliczyli się Państwo z fiskusem, mogą Państwo skorzystać z możliwości 1 % odpisu, dokonując korekty zeznania. W tym celu należy powtórnie wypełnić formularz PIT, wpisując w nagłówku wyraz "KOREKTA".

W załączeniu przesyłam częściowo wypełniony blankiet przelewu na rzecz Stowarzyszenia, którym można się posłużyć przy dokonywaniu wpłaty 1 % w banku i na poczcie. Blankiet ten należy wypełnić, uzupełniając brakujące dane: przy wpłatach na poczcie - imię, nazwisko i adres wpłacającego, przy wpłatach w banku - numer konta. Kwotę przekazu należy zapisać cyframi i słownie.

Dodatkowe wyjaśnienia dotyczące możliwości przekazania 1 % podatku na rzecz IUKS Lider można uzyskać w siedzibie IUKS Lider oraz pod numerem telefonu O 44 724 04 48, .
 Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy "LIDER"
ul. J. Słowackiego 28 /34
97 - 200 Tomaszów Mazowiecki,