Laboratoria Przyszłości
Krótka charakterystyka projektu
Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jest to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.
Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.
Laboratorium Przyszłości w SP 14
Szkoła Podstawowa nr 14 im. Orła Białego realizuje projekt MEN
„LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”
Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 112 500 zł na realizacja projektu MEN „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.
Celem ministerialnego projektu jest rozwijanie tzw. kompetencji przyszłości. Nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka to obszary, które w nowoczesny sposób otwierają się przed naszymi uczniami.
Uczenie się poprzez eksperymentowanie to najlepsza metoda kształtowania wielu umiejętności i rozwijania zainteresowań.
Szkoła pozyskała nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne.
Wyposażono placówkę w drukarkę 3D, sprzęt do nagrywania oraz obróbki dźwięku i obrazu warto wymienić: konsolę/mikser dźwięku, dyktafon, mikrofony, mikroport, nagłośnienie czy oprogramowanie do edycji i montażu materiałów video. Na długiej liście znajdują się także: kamera cyfrowa, aparat fotograficzny, stacja lutownicza, edukacyjne zestawy z robotem, klocki Magformes, klocki konstrukcyjne Kinex, eduboty, LEGO® Education SPIKE™ Prime wiele innych.
Laboratoria przyszłości - koło fotograficzne
Koło fotograficzne odbywa się raz w tygodniu w każdy czwartek od godz 13 50- 14 35. w sali nr 16.
Podczas spotkań uczniowie będa uczyć sie podstaw fotografii, wykonywać zdjęcia w plenerze, studyjne i dokumentalne.